81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

21 listopada 2015 roku, na całym świecie, już po raz  43 obchodzony będzie  dzień Życzliwości i Pozdrowień (World-hello-day/Welt-Hallo-Tag)

Uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju, obchodzony jest od 10 lat  w Polsce pod nazwą Dnia Życzliwości i propaguje pozytywne postawy w relacjach międzyludzkich takich jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych.

Cześć! Witaj! Uśmiechnij się! Wzmocnij jasną stronę świata! Dołącz do wielomilionowego grona entuzjastów, którzy dbają o lepsze jutro! Pozdrów w tym dniu przynajmniej 10 przypadkowo spotkanych na swojej drodze osób!

A oto słowniczek jak można pozdrowić się w różnych językach:

Hello! Hi! (j. angielski)

Hallo! Grüβ dich! (j. niemiecki)

Salut! (j. francuski)

Hola! (j. hiszpański)

Priviet! (j. rosyjski)

Konnichi wa! (j. japoński)
Ní hao! (j. chiński)

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do komentowania!

,