81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W dniach 15-20 czerwca 2015 r. młodzież z klas IVb sp i Ib gim uczestniczyła obozie sportowym w Orawce koło Jabłonki. Na malowniczej Orawie spędziliśmy 5 dni wypełnionych bogatym programem sportowo-rekreacyjnym. Gościliśmy w gospodarstwie agroturystycznym „u Kazika”, którego właścicielami są Danuta i Kazimierz Pieronkowie wraz z dziećmi Łucją  i Kamilem. Oprócz zajęć sportowych na boiskach Orlika, wędrowaliśmy po masywie Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim zdobywając miedzy innymi jego najwyższy szczyt Diablak (1725 mnpm). W Tatrach zwiedzliśmy masyw Gubałówki i Dolinę Strążyską z wodospadem Siklawica. W Zakopanym nie mogło zabraknąć spaceru po Krupówkach, najbardziej znanej  i uczęszczanej przez turystów ulicy.  Niewątpliwą atrakcją był także wjazd kolejką na Wielką Krokiew, największą polską skocznię narciarską, skąd rozciąga się wspaniała panorama na stolicę polskich Tatr.  W Bukowinie Tatrzańskiej daliśmy się uwieść odrobinie luksusu w postaci kąpieli w wodach termalnych, a zrelaksowani bawiliśmy się w dyskotece zorganizowanej przez DJ-a Kamila i Łucję. Podczas ogniska mogliśmy wysłuchać opowieści górali orawskich i posłuchać  góralskiej muzyki. W tej roli wystąpiła cała rodzina naszych gospodarzy przybliżając nam folklor pięknej i romantycznej Orawy.

                                                            Mariusz Morawski

wejdź do galerii

Zapraszamy do komentowania!

,