81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W dniu 8 maja 2023r. w Kraśniku odbył się Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 6 zwycięskich drużyn z etapu rejonowego: SP nr 3 w Świdniku, SP nr 4 w Lublinie, SP nr 2 w Kraśniku,  SP w Michowie, SP w Zwierzyńcu, SP w Ulanie – Majorat. Drużyny zostały rozstawione w dwóch grupach: I grupa (Świdnik, Kraśnik, Michów). II grupa (Lublin, Zwierzyniec, Ulan-Majorat). Rywalizacja grupowa odbyła się systemem każdy z każdym, 2x10minut. Zwycięzcy obu grup walczyli o I miejsce, drużyny z kolejnego miejsca rywalizowały o miejsce III. W tym roku medalami podzieliły się ubiegłoroczni zwycięzcy, drużyny z Kraśnika i Ulanu- Majorat. Oto końcowa klasyfikacji mistrzostw:

I miejsce: SP nr 2 w Kraśniku

II miejsce: SP w Ulanie – Majorat

III miejsce: SP w Zwierzyńcu

IV miejsce: SP w Świdniku

V-VI miejsce: SP w Michowie/SP nr 4 w Lublinie

Nasze szczypiornistki pod opieką p. Mariusza Morawskiego wystąpiły w składzie: Borzęcka Izabela, Chruścicka Nikola, Fidut Wiktoria, Kosieniak Julia, Mazurek Weronika, Opoka Julita, Podstawka Kinga, Siepsiak Marysia, Syta Julia, Szwargolińska Sandra, Targońska Zuzia, Trojak Martyna, Włodarczyk Magdalena, Wałach Nikola, Wrzos Oliwia. Bardzo dziękujemy za sportową walkę i dzielne reprezentowanie szkoły na szczeblu województwa.

 

Zapraszamy do komentowania!