81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W dniach 3-8 czerwca 2019 r. młodzież ZSO przebywała na Zielonej Szkole w Puszczy Augustowskiej. Miejscowość Giby nad jeziorem Pomorze, w której znajdował się ośrodek Campercamp, z dala od szlaków komunikacyjnych, przywitał nas wspaniałą, upalną pogodą, śpiewem ptaków i niespotykaną ciszą.  Idealne miejsce na relaks po trudach  całego roku szkolnego. Czasu na plażowanie, odpoczynek,  kąpiele w jeziorze i pływanie kajakami było aż nadto. W drugi dzień odwiedziliśmy Druskieniki, litewski kurort. Naszym celem był miejscowy Aquapark ze wszystkimi wodnymi atrakcjami. Litewskie cepeliny i kwas chlebowy to narodowe potrawy, których nie można było nie spróbować. Kolejnego dnia zwiedziliśmy bazylikę i synagogę w Sejnach oraz klasztor Kamedułów w Wigrach. Kameduli to mnisi, którzy wyznają  regułę życia „ora et labora” (módl się i pracuj) oraz pielęgnują regułę milczenia w swoim życiu zakonnym. W Wigrach zobaczyliśmy także oryginalne pomieszczenia papieskie sprzed 20 lat, w których przebywał podczas swojej pielgrzymki Jan Paweł II. Jednym z ciekawszych miejsc, które udało nam się zobaczyć było sanktuarium Studzieniczna, otoczone ze wszystkich stron jeziorami, miejsce kultu Matki Bożej Studzieniczańskiej i licznych pielgrzymek wiernych z całej Europy. Ze Studzienicznej wybraliśmy się w rejs statkiem przez jezioro Białe oraz kanały augustowskie do Augustowa. W przedostatni dzień naszego pobytu zorganizowaliśmy grę terenową: leśne podchody. Mimo, iż nie wyłoniły one zwycięzców, to pozwoliły się nam zintegrować i nauczyć współpracy w rozwiązywaniu zadań. Do południa ostatniego dnia pobytu mieliśmy możliwość odpoczynku i relaksu nad wodą. Pożegnaliśmy nasz ośrodek oraz jego sympatycznych właścicieli z nadzieją na powrót w przyszłości.

zobacz więcej

Zapraszamy do komentowania!

,